Просимо вибачення за тимчасові незручності
Встановлення відеоспостереження

Про діяльність Кіцманського бюро правової допомоги за перший рік роботи.

Про діяльність Кіцманського бюро правової допомоги за перший рік роботи.

 Майже рік минув з того часу, як у місті Кіцмань розпочало свою роботу  бюро правової допомоги, –  місце, де кожен може отримати безкоштовну юридичну консультацію, а при потребі й безоплатну адвокатську підтримку в суді.

Кіцманське бюро є самостійним відділом  Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги і покликане надавати юридичну підтримку тим категоріям людей, які цього потребують, які опинилися в складних життєвих ситуаціях та не можуть дозволити собі дорого вартісну адвокатську підтримку.

Цей рік був різний для системи безоплатної правової допомоги і зокрема для бюро правової допомоги: часом було дуже важко, часом цікаво.  Відбувався стрімкий розвиток системи. За цей рік ми зробили дуже багато. Про нас вже сьогодні говорять у всіх селах  району.

  Кожного дня до нас приходять різні люди, у кожного свої проблеми і далеко не кожен розуміє правові шляхи їх вирішення. Часто люди приходять агресивно налаштовані, хочуть вирішення питання в їхню користь вже і зараз, хоча, коли вникаєш в проблему розумієш, що не все там так однозначно. Тому часто нам доводиться виступати психологами, посередниками, намагатись згладжувати конфліктні ситуації та шукати мирні шляхи їх вирішення. Але є і важкі випадки, коли юридична підтримка людям вкрай необхідна і важлива, – тоді на допомогу приходять наші адвокати. В нас є успішні справи, які ми виграли, захистивши права наших клієнтів у суді і навіть заради таких одиничних, але важливих, випадків, ми розуміємо, що ми потрібні і наша робота важлива.

Загалом впродовж року роботи Бюро  зареєстровано близько 700 звернень громадян. Із них близько 90 клієнтів безоплатно змогли отримати можливість представництва своїх інтересів у судах.

Найбільше питань, які хвилюють громадян та з  якими вони звертаються  до Бюро це питання соціального забезпечення, питання земельних, спадкових, сімейних, житлових, договірних та трудових правовідносин.

Основна робота Кіцманського бюро правової допомоги спрямована на надання кваліфікованих консультацій всім хто потребує безоплатної правової допомоги та на забезпечення рівного доступу громадян до правової інформації та правосуддя, зокрема забезпечення доступу до безоплатної вторинної  правової допомоги громадянам, які належать до пільгових категорій осіб, передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Разом з тим, на базі Бюро громадяни мають змогу користуватися електронними сервісами Міністерства юстиції України. Користувачі кабінету електронних сервісів можуть отримати необхідні відомості з державних реєстрів (державний реєстр прав на нерухоме майно, єдиний державний реєстр судових рішень, реєстр громадських об`єднань, єдина база даних електронних адрес, номерів, факсів, телефаксів суб`єктів владних повноважень та ін.)

Працівниками бюро протягом року проводились виїзні консультаційні заходи по населених пунктах району. Окрім цього регулярно проводяться консультації працівників сільських та селищних рад, які звертаються за порадами щодо вирішення тих чи інших питань. Свою  діяльність Кіцманське бюро починає з  налагодження співпраці з сільськими радами району шляхом підписання меморандумів. Це закріплює правове поле діяльності Бюро для прийняття програм правової освіти та надання безоплатної правової допомоги сільському населенню, організації пунктів доступу громадян до безоплатної правової допомоги, проведення правопросвітницьких заходів на базі установ і організацій району.

Найбільш проблематичним, є низька обізнаність громадян у правових питаннях. Зокрема кричущою проблемою є укладання літніми людьми договорів дарування житла дітям чи іншим родичам, укладання договорів довічного утримання. Трапляються непоодинокі випадки, коли права таких людей порушуються  і потім доводиться важко відвойовувати їхні права в судових спорах.

Тому, з метою інформування громадян ми періодично проводимо просвітницькі правові заходи на різні актуальні теми.

Більшість з тих людей, які звернулися до Бюро правової допомоги  залишилися задоволені. Люди відчули, що можуть отримати безоплатну правову допомогу, що це дійсно  працює.

Ми щиро вдячні усім органам державної влади та місцевого самоврядування за підтримку та співпрацю, сподіваємось на плідну роботу й надалі задля забезпечення права на правову допомогу кожного, хто її потребує.

Отож, якщо ви відноситесь до соціально вразливих груп населення, ваші права порушено, а грошей на адвоката не вистачає – ми будемо раді Вам допомогти.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до Кіцманського бюро правової допомоги за адресою: м. Кіцмань, вул. Незалежності, 83  або за тел.: 2-10-38.  Також можна скористатися послугою Skype набравши «Кіцманське бюро правової допомоги».

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

 

Автомийка