Просимо вибачення за тимчасові незручності
Встановлення відеоспостереження

Яка все ж таки зарплатня у мера Кіцманя?

Сьогодні ми запускаємо матеріали нової категорії – “Розслідування”. В матеріалах такого плану ми відійдемо від звичного “сухого” тексту, можливо будуть наші суб’єктивні коментарі та висновки. Просимо в коментарях оцінити нашу працю. 

Почнемо з заробітної плати мера Кіцманя Сергія Булеги

Згідно документу, врученому нам на виконкомі, маємо наступне: за січень – 5,5 тис. грн, за лютий- 8 тис. грн., березень – 6,9 тис.грн., квітень – 6,9 тис.грн., травень – 8,1 тисяча та в червні – 11,4 тисячі.

Нагадаємо , що газета “Молодий Буковинець” опублікувала статтю про заробітну платню мерів нашої області. Вважаючи дану статтю цікавою для читачів, ми поширили її на наших інформаційних ресурсах з посиланням на першоджерело.

Головне обурення викликав факт не зовсім вірного трактування “Молодим Буковинцем” інформації згідно інформаційних запитів, зроблених їхньою редакцією, щодо зарплатні очільників міст. З незрозумілих причин до уваги бралися лише суми за ті місяці, які мали найбільше значення – в основному за липень, де суми найбільші. Причиною тому є нарахування відпускних, лікарняних та інших нарахувань. Хоча, на нашу думку, правильно було б вказати суми фактично отриманих коштів в середньому за рік

Будучи зацікавленими у об’єктивному висвітленню цієї інформації, ми звернулись до мерії Заставни та Кіцманя з проханням надати нам такі ж довідки про доходи, які були надані “МБ”. В свою чергу, що в Кіцманській, що в Заставнівській міських радах ми роз’яснили свої наміри та причини такого прохання.

В Заставні без необхідності звернення за допомогою інформаційного запиту надали документ про зарплату міського голови:


В Кіцмані, навпаки, на відріз відмовились, мотивуючи “буквою закону” – без інформаційного запиту інформацію надати не можуть. Можливо, вони праві, хоча здалося дивним, що в Заставні з радістю та зацікавленістю пішли назустріч.

Згідно довідки про доходи мера міста Заставна Василя Радиша була підготована та опублікована стаття на Заставна.Інфо.

Аналогічний матеріал ми готували і по Кіцманській мерії, але не мали документа, по якому ми могли б робити якісь висновки.

В п’ятницю, 15 вересня, довідка була отримана на засіданні виконкому, щоправда, з обвинуваченнями  – нібито ми, з власних мотивів та потреб, конкретно яких не було названо на засіданні, переопублікували статтю “МБ”.

До речі, документ без дат та двох останніх місяців, де по ідеї вказані ті самі “космічні суми”. Далі, не визначаючи про кого конкретно та про що йдеться, міський голова почав розповідати про якісь “листівки з такими ж даними що і в статті “МБ”.

Про те, що є відео з міських камер спостереження, на яких видно зловмисників, що розклеювали листівки, мером була висловлена думка, що публікація – спеціально зроблений захід, щоб очорнити його ім’я перед виборами. Детальніше про це – на відрізку відеозапису засідання виконкому.

“Піднята “Молодими Буковинцем” тема щодо зарплатні міських голів області виявилася резонансною і достатньо обговорюваною, – коментує відомий буковинський політолог Михайло Шморгун. – Тут є моменти для певної маніпуляції – редакція газети намагалася показати, що міський голова Чернівців отримує менше за деяких голів районних центрів.

Питання в наступному – сам факт того, що міські голови повинні отримувати солідні заробітні платні, щоб убезпечитися від отримання “неправомірної вигоди” за “вирішення” земельних питань та впровадження “сірих” і “чорних” схем з “правильними” підрядниками.

Але в матеріалі “Молодого Буковинця” є і позитивна сторона – це відкритість. Ніхто не проти того, щоб мер мав високу зарплатню, але суспільство чекає від нього звіту за пророблену роботу, оскільки люди мають розуміти мотивацію по виділенню цих коштів з місцевого бюджету.

Оскільки мер Заставни, найближчого до Кіцманя районного центру, задав планку відкритості, надавши без жодного інформаційного запиту повну довідку про свою зарплатню, то, відповідно, видається дивним, чому кіцманські чиновники реагують так болісно.”

В свою чергу хочемо сказати, що ціллю роботи сайту Кіцмань.Інфо є висвітлення подій, підкріплене фото-, відеозаписами, документами чи словами людей, що несуть відповідальність за сказане. Дискусійні моменти потрібні, але кінцева оцінка ситуації завжди повинна залишатися за читачем.

Автомийка