Просимо вибачення за тимчасові незручності
Встановлення відеоспостереження

У селі Нижні Станівці лисиці крадуть курей навіть вдень

Крадуть курей чи не щодня. Справжнім нашестям стали лисиці в селі Нижні Станівці на Кіцманщині. Від візитів хижаків потерпають усі.

– Уже кількох курей вкрали лисиці в сусіда, забігала лисиця й до мого обійстя, – розповів мешканець Нижніх Станівців Іван Петрович. – У селі всі перелякані. Мало того, що через лисиць маємо збитки. Ці тварини є ще й носіями сказу.

“Навколо села знаходиться ліс, – каже секретар сільської ради Нижніх Станівців Валентина Савкевич. – Вони звідти й забігають на людські подвір’я. Крадуть курей навіть вдень. Люди розповідали, що неодноразово бачили лисиць біля помешкань. У попередні роки так багато цих хижаків у нас не було”.

Лисиці швидко розмножуються, а більшість лисенят виживають. Через це популяція на Буковині стає більшою з кожним роком.

– Одна лисиця може мати й 11 лисенят за один раз, – розповів заступник голови Чернівецької обласної ради Українського товариства мисливців і рибалок Юрій Ткачук. – Крім того, відстрілювання лисиць на території населених пунктів заборонено законом. Відстрілювати цих тварин на території, де не живуть люди, можна лише в мисливський сезон – від жовтня до березня.

За словами Ю. Ткачука, лисиці призвичаїлися до життя поруч із людьми. Зокрема часто вони роблять нори в закинутих людських помешканнях.

Водночас відстрілювати лисиць навіть у мисливський сезон мисливці не поспішають через невигоду.

– За радянських часів шкірка лисиці коштувала майже, як зарплата, зараз же – заледве до 200 гривень, – зауважує Ю. Ткачук.

 Джерело: “Молодий Буковинець
Автомийка