Просимо вибачення за тимчасові незручності
Встановлення відеоспостереження

Як отримати податкову знижку за навчання

Дуже часто виникає питання: «Яким чином можна отримати податкову знижку за платне навчання у закладах освіти різного рівня акредитації?»

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким внесено зміни до Податкового кодексу України щодо правил включення до податкової знижки з податку на доходи фізичних осіб оплаченої вартості навчання фізичної особи.

В оновленій редакції п.п.166.3.3 ПКУ визначено, що дозволяються включати до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів (раніше у нормі було зазначено «на користь закладів освіти»).

Крім того, з 2017 року для отримання податкової знижки у разі оплати вартості навчання членів сім’ї першого ступеня споріднення не обов’язково, щоб такий член сім’ї не одержував заробітної плати, тобто такий член сім’ї може бути працевлаштованим, отримувати зарплату, а особа, яка оплачує на його користь вартість навчання, може включити витрати до податкової знижки.

Також до 01.01.2017 р. сума витрат, дозволена до включення до податкової знижки, не могла перевищувати суми місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

Починаючи з 2017 року всі обмеження щодо розміру витрат скасовано. Слід звернути увагу на те, що обмеження скасували саме з 01.01.2017 р., тож ті платники податку, хто реалізовуватиме право на податкову знижку за навчання за підсумками 2016 року, мусять зважати на минулорічний помісячний ліміт (у 2016 році – 1930 грн). Також слід звернути увагу на те, що у минулому 2016 році член сім’ї першого ступеня споріднення, за якого сплачували за навчання, отримував заробітну плату, то, найімовірніше, скористатися правом на податкову знижку тому, хто сплачував, фіскали не дадуть.

Протягом 2017 року до складу податкової знижки за 2016 рік включаються кошти, сплачені платником податків закладу освіти як компенсація вартості одержання середньої професійної або вищої освіти самим платником та/або членом його родини першого ступеня споріднення, який не одержує зарплату або дохід від провадження підприємницької діяльності.

Нагадаємо: з метою оподаткування до членів родини першого ступеня споріднення платника податків належать тільки його батьки, чоловік або дружина, діти (у т. ч. усиновлені)(пп.14.1.263 Податкового кодексу України).

Для відшкодування грошей у вигляді податкової знижки потрібно підготувати і надати у податкову інспекцію наступні документи:

1) Копія паспорта та ідентифікаційного коду.

2) Копія квитанцій про сплату внесків / здійснення платежів.

3) Оригінал довідки про доходи, одержані в звітному році з місця роботи (за встановленою формою).

4) Поточний рахунок в банку.

5) Заява встановленого зразка про суми виплачених доходів та утриманих податків (береться у податковій).

6) Декларація про доходи та додаток до неї.

7) Копія Договору з навчальним закладом.

Додатково документи для отримання податкової знижки за оплату навчання:

1) Копія свідоцтва про народження дитини або свідоцтво про одруження — у випадку, якщо декларацію подають батьки або один із подружжя.

2) Довідку з навчального закладу про те, з якого і по який період у звітному (календарному)році навчалася особа.

Якщо платник податку до кінця податкового року (в даному випадку до грудня 2017 року), тобто до наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Для отримання правової допомоги можна звернутись до відділу «Кіцманське бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:   м. Кіцмань, вул. Незалежності, 83  або за тел.: 2-10-38. Крім того, можна зателефонувати через систему інтернет – спілкування «Скайп» набравши «Кіцманське бюро правової допомоги», або «[email protected]»  щоденно з 9.00 до 18.00 год. (крім вихідних та святкових днів).

           Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за єдиним номером цілодобової телефонної лінії безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

Автомийка