Просимо вибачення за тимчасові незручності
Встановлення відеоспостереження

В Ошихлібському ЗНЗ навчали першій долікарській допомозі

В рамках Всеукраїнського місячника Червоного Хреста, на базі Ошихлібського ЗНЗ (директор Марія СОРОЦЬКА), лікар обласної комунальної установи екстренної медичної допомоги, депутат районної ради Зоя ПОГРЕБЯНИК разом з переможцями районного конкурсу надання першої долікарської допомоги, волонтерами 9-10 класів Ставчанського ЗНЗ (директор ЗНЗ Людмила ВАТРИЧ) навчали навичкам першої долікарської допомоги.

Зоя Онуфрівна відмітила, що мета заходу — навчити кожного надати першу долікарську допомогу, бо у випадку зупинки кровообігу, коли настає клінічна смерть, ніяка швидка за чотири хвилини не доїде, і саме від того, хто опиниться поруч, залежить життя людини.

Волонтери Ставчанського ЗНЗ досить професійно своїми розповідями та з доповненими розясненнями Зої Онуфрівни надавали першу медичну допомогу уявним потерпілим: при кровотечах, при виведенні людини з непритомного стану, у випадках зупинки кровообігу, ударах струмом, укусах змії, гіпертонічному кризі, обструкції дихальних шляхів стороннім тілом, а також демонстрували техніку виконання непрямого масажу серця і штучного дихання, накладали шину при переломах, жгут при кровотечах.

Цікавими були розповіді і ошихлібського сільського голови Тараса Канюка про випадки надання ним першої долікарської допомоги в життєвих ситуаціях.

Багато бажаючих учнів Ошихлібського ЗНЗ мали можливість попрактикуватись в наданні першої долікарської допомоги, відповісти на ряд запитань і поспілкуватись за чашкою запашного чаю та солодощів.

Голова районної організації Товариства Червоного Хреста України вдячна за такий дуже потрібний проведений захід під час Всеукраїнського місячника Червоного Хреста.

 

Джерело: Кіцманська районна організація Товариства Червоного Хреста

Автомийка