Просимо вибачення за тимчасові незручності
Встановлення відеоспостереження

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, ЯКЩО НЕ ВИСТАЧАЄ СТРАХОВОГО СТАЖУ

В коментарі одному з місцевих телеканалів заступник начальника управління пенсійного забезпечення – начальник відділу методології та роз’яснювальної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Ганна Московчук поінформувала про умови набуття страхового стажу та права осіб на добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За словами Ганни Московчук, часто в громадян не вистачає  страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Тому з 01.01.2004 держава надає можливість громадянам подбати про свою майбутню пенсію шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Скористатися таким правом можуть особи, які не перебувають в трудових відносинах з роботодавцями та  не належать до платників єдиного внеску. З цією метою укладається відповідний договір з органами фіскальної служби, після чого сплачуються внески. Договором може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди.

Фахівець наголосила, що нелегальна праця без належного оформлення, незалежно від місця (країни) її здійснення, має негативні наслідки для майбутнього пенсійного забезпечення працюючих, адже період такої роботи не зараховується до страхового стажу, який разом із заробітною платою необхідний для розрахунку пенсійних виплат.

Ганна Московчук нагадала про можливість користування послугами органів Пенсійного фонду щодо обчислення наявного страхового стажу, в тому числі і завчасно до моменту звернення за пенсією. Це дасть змогу в разі відсутності необхідного стажу для призначення пенсії завчасно вирішити питання для його зарахування шляхом добровільної участі в системі соціального страхування. Про це повідомляють в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

Джерело: Офіційний веб-сайт Чернівецької ОДА

Автомийка