Просимо вибачення за тимчасові незручності
Встановлення відеоспостереження

Лебеді у Чорториї далі гинуть, фахівці – спостерігають

Птахів, які ще живі, не вакцинують, бо немає чим. Повідомляє “Погляд”.

У селі Чортория Кіцманського району і далі гинуть лебеді, які традиційно злетілися на місцеві озера, щоби перебути холодну пору року. Ветеринари зафіксувати вже 47 мертвих птахів. Фахівці переконують, що пернатих косить високопатогенний пташиний грип.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Олександр Александрюк підтвердив «Погляду», що на чорторийських озерах і далі гинуть лебеді.

Наразі на вигляд здоровим лебедям не проводили щеплення проти пташиного грипу, оскільки в Чернівецькій області немає вакцини. Мало того, немає цих ліків в Україні загалом. Також чиновник повідомив, що карантин у селі Чортория продовжили до 1 лютого, а на лебединому озері він триватиме 21 день після останньої загибелі птаха.

Нагадаємо, передостанні падежі птиці фіксували 9 січня. У селян була надія, що ситуація у Чорториї уже стабілізувалася і карантин знімуть.

– На в’їзді до села досі чергують представники МНС, вони обробляють  колеса автівок, які виїжджають із села, – розповідав «Погляду» мешканець Чорториї вранці 17 січня.

Окрім того, наразі туристам заборонено привозити лебедям корми, а селянам – тримати курей.

Карантин у Чорториї набув поширення, яке зачепило й міждержавні відносини. Сусідня з Україною Білорусь заборонила імпорт птиці з Чернівецької області у зв’язку із пташиним грипом.

Автомийка