Просимо вибачення за тимчасові незручності
Встановлення відеоспостереження

Уряд ухвалив перехід українських шкіл на 12-річне навчання

5mcx6mopohmgjsemlvl8-r695x430Кабмін затвердив концепцію щодо реформування загальної середньої освіти. Повідомляє “Погляд”.

Кабмін затвердив політичну пропозицію (концепцію) Міністерства освіти і науки щодо реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа”. Як повідомили у прес-службі МОН, відповідне рішення прийнято сьогодні на засіданні Кабінету міністрів.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич зазначила у своєму виступі, що ця політична пропозиція – стратегічний документ, із урахуванням якого розроблятиметься подальша програма діяльності уряду щодо реформування загальної середньої освіти до 2029 року.

– Ми маємо перейти від школи знань до школи компетентностей. Це означає, що ми маємо виокремити необхідне ядро знань та навчити дітей реально з цими знаннями працювати. Цю зміну гарно ілюструє метафора: можна читати на швидкість, а можна читати з розумінням. Школа компетентностей – це читання з розумінням, – пояснила Гриневич.

За її словами, зміна підходів та введення нових методик викладання заради отримання нових якісних результатів навчання у школі буде потребувати від учнів та педагогів більше часу та сил. Такі зміни в рамках 11-річки без шкоди здоров’ю дітей та підвищення інтенсивності навчання здійснити неможливо, заявила міністр.

– Щоб забезпечити нові результати навчання, допомогти нашим дітям успішно обирати профіль подальшого навчання та напрямок свого життєвого розвитку, нам потрібна 3-річна профільна школа, тобто 12-й рік. Але за рахунок підвищення якості середньої освіти на більшості спеціальностей бакалаврату ми можемо зробити 3-річне навчання, тобто ці речі будуть взаємно компенсуватися, – зазначила Гриневич.

Міністр наголосила, що ризики невпровадження реформи дуже високі. Це, зокрема: погіршення конкурентоспроможності середньої освіти України, збереження тенденції до погіршення якості всіх видів освіти; зниження якості людського капіталу і, як наслідок, погіршення конкурентоспроможності економіки України; втрата науково-технічного потенціалу держави.

За даними прес-служби, прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що ці тенденції спостерігаються у суспільстві вже зараз, тому зволікати з впровадженням реформи середньої освіти не можна.

“Таким чином, уряд підтримав політичну пропозицію реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року”, – підкреслюється в повідомленні.

У Міносвіти зазначили, що концепція “Нова українська школа” пройшла широке громадське обговорення, до якого долучилися представники всіх зацікавлених сторін – освітяни, батьки, експерти, роботодавці, представники професійних спільнот, громадські діячі тощо. Вона також ухвалена колегією МОН.

Автомийка